Домівка Про проект Зворотний зв'язок Пiдтримати проект

  
hohlopedia.org.ua →  Eкономічна енциклопедія →  А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З І Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я


ОСОБЛИВІ НАРАДИ

рос. особые совещания внутрішні суди в СРСР у системі ДПУ-НКВС-МВС; існували впродовж 1928-1953 рр. та були головними силовими органами нечуваного масового терору. Слідчі органи готували матеріал на заарештованого для розгляду на О.н., а ті виносили вироки, у т.ч. й за відсутності підсудних. Підсудні часто не знали тексту звинувачення аж до часу виконання вироку. До 1936 р. О.н. мали право засуджувати не більше ніж на 5 років концтабору (для політв'язнів) або на заслання, коли йшлося про т. зв. "соціальне небезпечний елемент" (куркулів, священиків, кримінальних (на їхній розсуд) злочинців). Після 1936р. (особливо у 1937-1938 рр., 1947-1948 рр.) О.н. засуджували до 10, 15, 25 років концтаборів, а також до розстрілу. О.н. діяли через "трійки", сформовані на районному чи обласному рівні з трьох осіб: начальника НКВС, секретаря партійного комітету та начальника місцевої міліції. «трійки» складали списки людей, які підлягали арешту на підставі доносів, підозри, і передавали їх на розгляд О.н.
Латинська транскрипцiя: [osoblyvi narady]
→ ОСОБЛИВИЙ РАХУНОК рос. особый счет рахунок покупця, замовника, відкритий у банку за місцем знаходження постачальника продукції для оплати поставок, документально …
← ОСОБИСТИЙ РЕАЛЬНИЙ ДОХІД рос. личный реальный доход особистий дохід, що обчислюється з урахуванням купівельної спроможності грошей і визначається рівнем цін.загрузка...© hohlopedia.org.ua - 2009 Інформація розміщується на сайті виключно для ознайомлення.