Домівка Про проект Зворотний зв'язок Пiдтримати проект

  
hohlopedia.org.ua →  Eкономічна енциклопедія →  А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З І Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я


ТОННО-КІЛОМЕТР

рос. тонно-километр показник вантажообороту на залізничному, водному, автомобільному, повітряному транспорті, а також один зі вимірників перевізної роботи, виконаної рухомим складом транспорту. Розрізняють Т.-к. тарифні (визначають, як правило, за найкоротшими тарифними відстанями) та експлуатаційні (обчислюють за фактично пройденими відстанями). Експлуатаційні Т.-к. поділяються на Т.-к. нетто (обчислюють множенням ваги перевезених вантажів (з тарою) в тоннах на відстань у кілометрах) і Т.-к. брутто (до ваги вантажу з тарою додають вагу перевізних засобів — вагона, автомобіля, баржі тощо у тоннах).

В iнших словниках: знайдено 1 збіг

Латинська транскрипцiя: [tonno-kilometr]
→ ТОННО-МИЛЯ рос. тонно-миля одиниця виміру транспортної роботи морського судна. Кількість Т.-лл. обчислюють множенням ваги перевезеного вантажу в тоннах на …
← ТОННАЖ рос. тоннаж вимірник перевізної здатності судна або сукупності суден, який визначають тонною повної вантажопідйомності (дедвейту) і реєстровою …загрузка...© hohlopedia.org.ua - 2009 Інформація розміщується на сайті виключно для ознайомлення.