Домівка Про проект Зворотний зв'язок Пiдтримати проект

  
hohlopedia.org.ua →  Музичні терміни →  А Б В Г Д Е Є Ж З І Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я A


МАНУАЛ

(від лат. manualis - ручний) - клавіатура для рук в багатоклавіатурних музичних інструментах (органі, фісгармонії, електрооргані тощо), на відміну від клавіатури для ніг - педалі. На органі є 7 М., клавесині - до 3, фісгармонії - не більше 2 і т.д. М. розташовані терасою, одна над другою, відрізняючись за кількістю клавіш, висотою і тембром регістрів, силою і тембровим забарвленням звучання, що забезпечує великий звуковисотний діапазон (у органа до 8 октав).

В iнших словниках: знайдено 4 збіга


/Орфографічний словник української мови/
МАНУАЛ мануа
МАНУАЛЬ мануа
МАНУАЛЬНИК мануа

/Словник іншомовних слів/
МАНУАЛЬ мануаль; ж. (лат., ручний) у музичних інструментах (орган, фісгармонія, клавесин) клавіатура для рук (на відміну від педалей, …
Латинська транскрипцiя: [manual]
→ МАНУАЛЬНА ТЕХНІКА (від лат. manualis - ручний) - система диригентських жестів, за допомогою яких здійснюється керування виконавським колективом (хором, оркестром).
← МАНДОЛА = мандора = пандора = пандурина (іт. mandola) - 1. Струнний щипковий інструмент, менший за лютню, відомий з ХІ ст. Родина М. існує з XVI ст. …загрузка...© hohlopedia.org.ua - 2009 Інформація розміщується на сайті виключно для ознайомлення.