Домівка Про проект Зворотний зв'язок Пiдтримати проект

  
hohlopedia.org.ua →  УСЕ (Універсальний словник-енциклопедія) →  А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Ь


СОЛОМОН

? - бл. 922 до н.е., ізраїльський цар приблизно з 970, син Давида; централізував і зміцнив свою державу; розвинув торгівлю і реорганізував військо; збудував палац і Єрусалимський храм; згідно з біблійною традицією славився мудрістю і справедливістю (Соломонів суд), йому приписується авторство Пісні над піснями і Приказок.

В iнших словниках: знайдено 5 збігiв


/Орфографічний словник української мови/
СОЛОМОН Соломо
СОЛОМОНІВ Соломо
СОЛОМОНІВНА Соломо

/Власні імена людей/
СОЛОМОНИДА утв. від чол. імені соломбн. Соля, Ошоня... (див. ще Соломія); Ніда; ІДА.

/Архітектура і монументальне мистецтво/
СОЛОМОНИКИ Кручені колони, що з поч. XVIII ст. вживалися у бароковій архітектурі Центральної та Південної Америки. Назва походить від …
Латинська транскрипцiя: [solomon]
→ СОЛОМОНІВСЬКА ДИНАСТІЯ династія, що правила в Ефіопії 1270-1974; згідно з легендою походила від ізраїльського царя Соломона і королеви Саби - Македи.
← СОЛОМАРСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ 1897-1980, укр. режисер; заснував (разом з І. Деєвою) Київський ТЮГ; постановки (Казка про Чугайстра, Дивна людина); спогади Шістдесят років у театрі.загрузка...© hohlopedia.org.ua - 2009 Інформація розміщується на сайті виключно для ознайомлення.