Домівка Про проект Зворотний зв'язок Пiдтримати проект

  
hohlopedia.org.ua →  УСЕ (Універсальний словник-енциклопедія) →  А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я Ь


ВОЛГА

найдовша р. Європи, в Росії; довж. 3530 км, басейн 1360 тис. км2; витоки на Валдаї; протікає через лісову, лісостепову, степову і напівпустельну зони; впадає у Каспійське м., утворює дельту; понад 200 приток (гол. Кама й Ока); каскад із 8 гідроелектростанцій та водосховищ; сполучена з Балтійським (Волго-Балтійський водний шлях), Білим (Двінська система і Біломоро-Балтійський канал), Азовським і Чорним (судноплавний канал Волга-Дон) м. та р. Москва; регулярне судноплавство на довж. 3256 км; гол. м. на В.: Твер, Ярославль, Нижній Новгород, Казань, Самара, Волгоград, в дельті - Астрахань.

В iнших словниках: знайдено 1 збіг

Латинська транскрипцiя: [volga]
→ ВОЛГО-БАЛТІЙСЬКИЙ ВОДНИЙ ШЛЯХ у Росії, пов'язує Волгу із Балтійським м., а через Біломоро-Балтійський канал із Білим м.; довж. 1100 км.
← ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ (Wojciechowski) Станіслав, 1869-1953, президент РП, теоретик і діяч кооперації; співзасновник Пол. соціалістичної партії; 1919-20 міністр …загрузка...© hohlopedia.org.ua - 2009 Інформація розміщується на сайті виключно для ознайомлення.