Домівка Про проект Зворотний зв'язок Пiдтримати проект

  
hohlopedia.org.ua →  Власні імена людей →  А Б В Г Д Е Є Ж З І Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Ю Я A M


ОЛЕКСАНДРА

Олександра, Олександрина (Олися) жін. до Олександр. Лися, Саня, Санька, Саіпа, Сашенька, Сашеня, Сашура, Сандра, Санда, Шура, Шуронька, Шурочка. Олександра сиділа оддалік та скубла китицю білого цвіту акації (М. Коцюбинський); Сусіди любі! Пише вам Олеся. Ми всі здорові й добре нам ведеся (І. Франко); І пускали дівчата вінки На прозоре, задумливе плесо, Білоруські біляві Олесі І Оксани в моїй стороні (Л. Забашта); А це вже з двору заклик тьоті Сані: — Ідіть вечеряти! (П. Воронько); В артілі працювала Санька безвідмовно (Григорій Тютюнник); — Я зайшов за вами, Сашо... Я так давно вас бачив, Сашуню (О. Донченко); Дарці жаль Санди тому, що вона вбачає якусь далеку аналогію поміж Сандою і своєю незавидною долею (І. Вільде); Щура не хотіла хапати уламків щастя. Вона прагнула повного щастя, великого, красивого, неминучого (О. Гончар); Тама-лій (Бере Соту за руку): Нуте, Шурочко, я слухаю вас (О. Пчілка).

В iнших словниках: знайдено 2 збіга


/УСЕ (Універсальний словник-енциклопедія)/
ОЛЕКСАНДРА ОСТРІВ острів у Антарктиді, біля узбережжя Антарктичного півостр. (Зх. Антарктида), на Тихому о.; 70 тис. км2; гористий, вис. до 2987 м; …

/Орфографічний словник української мови/
ОЛЕКСАНДРА Олекса
Латинська транскрипцiя: [oleksandra]
→ ОЛИКСА див. Олексій.
← ОЛЕКСАНДР Олександр (Олись, Лесь) гр.; аіехо— захищаю і aner (pod. andros) — чоловік (буквально: мужній оборонець; захисник людей). Олисько, Олисик, Олилько; …загрузка...© hohlopedia.org.ua - 2009 Інформація розміщується на сайті виключно для ознайомлення.